top of page

PŘIJĎTE NA DIVADLO DO MÍST, KDE BYSTE HO NEČEKALI

Krom toho, že Dream Factory každoročně zaplní všemožné ostravské divadelní sály, moc dobře víme, že se těšíte i na naše lahůdky v podobě představení umístěných do nedivadelních prostor, a tak vás samozřejmě ani letos nenecháme o hladu.


Už v úterý 24. května vás pozveme na netradiční podvečerní liturgii v podání Divadelního spolku JEDL, s jehož tvorbou se na posledních ročnících DFOV setkáváme pravidelně. Lucie Trmíková společně s Miloslavem Königem rozehrají kostel svatého Václava svou alegorií o životě a stavbách barokního architekta Jana Blažeje Santiniho. Jako vždy se můžete těšit na nevídaný zážitek a jak bývá u JEDLu zvykem, součástí Santiniho je i živý hudební doprovod, takže vás do nebes vynesou nejen úchvatnými hereckými výkony, ale i trubkou Ladislava Kozderky a samozřejmě nepřijdou zkrátka ani kostelní varhany.


Navečer převezme štafetu Divadlo LETÍ, které sice nastolené duchovní rozjímání přeruší, nicméně svým environmentálně laděným Pubkvízem o budoucnosti světa bude útočit nejen na naše svědomí, ale krom toho i na naše bránice. Netradičního inscenovaného pubkvízu se v kavárně Staré arény mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i celé týmy.


Putovní divadelní zážitek si pro své diváky připravilo Divadlo Na zábradlí na pátek 27. května ve dvojinscenaci dnes už takřka spíš německého než českého režiséra Dušana D. Pařízka. Ten do jediného večera propojil dvě hry rakouského dramatika a nositele Nobelovy ceny za literaturu Petera Handkeho, a tak společně se Zdeňkem Adamcem, hrou zabývající se mladíkem, který se 34 let po Janu Palachovi upálil na Václavském náměstí, navzdory panující svobodě, demokracii a míru, zhlédnete i scénickou skicu nazvanou Sebeobviňování. Inscenace nazvaná Zdeněk Adamec + Sebeobviňování začíná reflexí kontroverzní osoby autora, která se odehraje v modlitebně Církve bratrské, z níž se přesuneme do Divadla Petra Bezruče na druhou část věnovanou „Pochodni 2003“ v neuvěřitelném hereckém provedení Stanislava Majera a Martina Pechláta.


Chybět samozřejmě nemůžou ani venkovní produkce, a tak páteční večer završíme táborákem ve dvoře Domu kultury města Ostravy. Nepůjde ovšem o ledajaký táborák, ale o netradiční adaptaci nejslavnější českého dramatu. Jihočeskou Maryšu: Příběh vraha, pod kterou jsou podepsaní Janek Lesák & Natálie Preslová, kteří stojí i za The Legend of Lunetic, přivezou herci Malého divadla z Českých Budějovic, a jak už to tak u táboráku bývá, nebudou chybět ani kytary, ani špekáčky… a v tomhle konkrétním případě ani káva a pořádná dávka arzénu.


Za DKMO se vydáme i v pozdní sobotní večer, kdy se tentokrát v přilehlém amfiteátru zabydlí ústecké Činoherní studio se svojí dodávkou, ve které se odehraje jejich teenagerská komedie inspirovaná slavnou knihou Petra Janečka Černá sanitka.
Další netradiční zážitek jsme si pro vás připravili i na nedělní dopoledne, kdy vás brněnská skupina bazmek entertainment pozve na speciální expedici podél Ostravice, aby vás seznámila s místními vodníky! Kde je v rámci projektu Vodnik open najdete, se dočtete zde.

Comments


bottom of page