top of page

PUBKVÍZ
O BUDOUCNOSTI SVĚTA

autor Marie Špalová, Martina Schlegelová
režie Martina Schlegelová
Divadlo Letí, Praha

Skandální show, ve které se dozvíte, co vás čeká, opustíte svůj environmentální žal a začnete konečně něco dělat! Inscenovaný pubkvíz je otevřen jak týmům, tak jednotlivcům.

Stará aréna – kavárna
Úterý 24. 5.
19:00
Pubkvíz 490x740.png

Máte rádi kvízy a zajímá vás budoucnost světa? Chtěli byste si v divadle dát s přáteli skleničku a báječně se spolu pobavit? Pak na téhle události nesmíte chybět. Populární forma pubkvízu totiž právě ožívá i v divadle. Ideálně s sebou vezměte jednoho až tři kamarády a vytvořte si svůj tým. Zakupte si na baru svůj oblíbený alko či nealko nápoj a pusťte se do vyplňování našeho zábavného kvízu. Bude i nějaké to divadlo, vtipní moderátoři a pár skvostných písní.

Nebojte se, není to na známky! Taky nebudete muset nic říkat nahlas a nikdo vás nebude vyvolávat. A navíc neodejdete v depresi! To slibujeme. Jak to dokážeme? To už se budete muset přijít podívat.

Inscenovaný pubkvíz Divadla LETÍ, protkaný živou hudbou, je otevřen jak týmům, tak jednotlivcům a funguje proti enviromentálnímu žalu (ověřeno 9 z 10 zkušebních diváků).

Projekt vznikl v koprodukci s festivalem Divadelní svět Brno. Text hry vznikl za podpory Nadace Český literární fond.

režie Martina Schlegelová

dramaturgie Marie Špalová

scénografie Jana Špalová

hudba Jan Čtvrtník

hrají Dan Kranich, Marcela Holubcová, Milada Vyhnálková, Nataša Bednářová, Richard Fiala

premiéra 27. června 2021 v v kulturním prostoru Bar/ák na Florenci 

2 hodiny a 30 minut včetně přestávky

VSTUPNÉ

290 Kč základní
250 Kč zlevněné

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

DIVADLO LETÍ

Divadlo Letí se prezentuje jako nezávislé divadlo s vášní pro nové hry, které uvádí jen to nejzajímavější ze současné dramatiky. Zároveň všechny hry uvádí ve světové nebo české premiéře. Kromě činoherních inscenací produkuje alternativní projekty na pomezí site specific, imerzivního divadla apod. 

V roce 2010 Letí iniciovalo vznik Centra současné dramatiky, jehož hlavním cílem je všestranně podporovat současnou domácí dramatiku a zprostředkovat nové české i zahraniční hry co nejširší divácké obci. Záštitu nad projektem převzal Václav Havel.

Od září 2015 má stálou rezidenci ve VILE Štvanice. Je členem Asociace nezávislých divadel ČR a evropské sítě Fabulamundi. 

MARTINA SCHLEGELOVÁ

Martina Schlegelová vystudovala dramaturgii a režii činoherního divadla na pražské DAMU. Už od studií se zajímala o současnou dramatiku a nezávislou scénu, až v roce 2006 zakotvila jako umělecká šéfka v nezávislém pražském Divadle LETÍ, se kterým ji spojuje právě „vášeň pro nové hry“. Pro Divadlo LETÍ nastudovala více než patnáct inscenací, z nichž nejvýraznější byly Bazén (bez vody), Terminus, nebo Olga (horrory z Hrádečku). Příležitostně překládá z angličtiny, zejména současné britské dramatiky. Od roku 2013 se věnuje i rozhlasové režii, čtyři roky pracovala jako kmenová režisérka Českého rozhlasu. Aktuálně je uměleckou šéfkou činohry Jihočeského divadla České Budějovice.

RECENZE

bottom of page