top of page

MARYŠA:
PŘÍBĚH VRAHA

autor Janek Lesák s Natálií Preslovou podle bratří Mrštíků
režie Janek Lesák
Jihočeské divadlo / Malé divadlo,
České Budějovice

Letní open-air klasika o nejslavnější vraždě
v dějinách českého dramatu. Místo na malebné moravské návsi se sejdeme u táboráku, kde nebudou chybět ani kytary, ani arzén.

nádvoří za Domem kultury
města Ostravy
Pátek 27. 5.
21:00
maryša.png

Letní inscenace pod širým nebem na zadním nádvoří Domu kultury města Ostravy.

Pojďte se s námi podívat na náves malebné moravské vesnice, kde je potůček překlenutý nahrbeným můstkem, před statky se zelenají malé zahrádky (takzvaně před našima), na zápražích stojí bílé lavičky a od hospody je slyšet výskot se sborovým zpěvem chasy: „Muzika hrá na vše strany.”

A kde za chvíli jedna holka narve jistýmu zmetkovi do kafe takovou dávku arzénu, která by otrávila i celej malebnej moravskej kravín.

režie Janek Lesák

dramaturgie Natálie Preslová

scena a kostýmy Kamil Bělohlávek

hrají Eliška BouškováDana IbragimováDenisa PosekanáMartin DobíšekFrantišek HniličkaVít Piskala

premiéra 18. května 2021 u mlýna ve Kvítkovicích

90 minut

VSTUPNÉ

290 Kč základní
250 Kč zlevněná

VHODNÉ PRO

V PŘÍPADĚ

nepříznivého počasí se představení ruší

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

děti od 15 let

JIHOČESKÉ DIVADLO

Jihočeské divadlo je jediné profesionální čtyřsouborové divadlo na jihu Čech. V Českých Budějovicích má již 100 letou tradici. Integruje čtyři samostatně působící umělecké soubory - činohru, operu, balet a Malé divadlo.

 

Je provozovatelem unikátního otáčivého hlediště v Českém Krumlově, na jehož produkci se podílejí všechny soubory Jihočeského divadla. Na scéně otáčivého hlediště byla s úspěchem uvedena celá řada význačných děl, jejichž tematická podstata příznačně zapadá do prostředí zámecké zahrady- pohádkové příběhy, Shakespearova dramata, operní díla českých skladatelů…

JANEK LESÁK

Janek Lesák je absolvent režie na KALD DAMU a spolu s Natálií Preslovou tvoří umělecké vedení Divadla NoD. Je kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích, kde se mimo jiné věnuje divadlu pro teenagery. S Malým divadlem byl zapojen do mezinárodního projektu Platform Shift +, zaměřeného na mladší publikum a na efektivní zapojování digitálních technologií do divadelní tvorby. Je také lektorem tvůrčího psaní a tvorby příběhu.

RECENZE

bottom of page