top of page

ŠMEJDĚNÍ

My kluci, co spolu chodíme, Praha

Trojice herců, kteří si pro vás nic nepřipravili. Surrealisticko-absurdní fyzická divadelní improvizace, která společně s muzikou a světlem vytváří spontánní koláže scén a obrazů, od abstraktna až po absurdno.

DK Poklad – utajené zákoutí
pátek 26. 5.
21.30
Šmejdění.png

Nám klukům už nestačí hrát si cokoliv. My chceme hrát i kdekoliv!

 

Máte rádi Improvizační bizárek?

Nádech. Výdech. Jsem připraven? Ne. Tak jdu. Jste připraveni vy? Ne? Tak taky přijďte.

Cítíte příjemné mravenčení v konečcích prstů, když se po jevišti prochází pohybliví chlapci nebojící se zapět z plna HRDLA nápěv odkazující na jejich kulturní kořeny? Je to příliš dlouhé na jakékoliv mravenčení?

hrají Mozek a koule naší skupiny Václav Wortner, Šarmantní a něžný východoevropský turista Andrej Lyga a Všemi obávaný i lidový humorista Šimon Pliska

lightdesign Světloplachý dobrák se zlatýma ručičkama Jonatan Vnouček

hudba Libozvučný svalovec Tomáš Kůgel

foto Anna Benháková, Václav Skřivánek, Reio Raudheiding     

 

premiéra 26. května 2023 v zákoutí Domu kultury Poklad

1 hodina

VSTUPNÉ

290 Kč základní
250 Kč zlevněné

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

RECENZE

„Čo ty kokso! To něbolo nazkůšané?!?“ Juraj (34)

 

„Výborná improvizace prostě: Cihla malta cihla malta.“ František (58)

 

„Já to teda nepochopila, ale hezky se na vás dívá.“ Jana (21)

MY KLUCI, CO SPOLU CHODÍME

Citlivá témata, něžným testosteronem pulzující žíla chlupaté ruky / Svědomitě nepřipravené / Drze kreativní / Výsměch pantomimy / Nedostudovaní klauni / Urputní žongléři / Dramatičtí koumáci a upocení kumštýři / My kluci.

Skupina improvizovaného divadla tvořená absolventy HAMU a DAMU se dala dohromady již během studií na seminářích improvizace pod vedením Martina Zbrožka. Jádro skupiny tvoří čtveřice performerů (Lukas Blaha, Andrej Lyga, Šimon Pliska a Václav Wortner), kteří se posléze spojili s jejich dvorním osvětlovačem Jonatánem Vnoučkem a korunními muzikanty Tomášem Kůglem a Michalem Von Klaun. Spolu ve svých free-formových improvizacích kombinují fyzické divadlo, tanec, hrdelní zpěv a absurdní humor. My kluci spolu pravidelně chodí na pražské scéně Jatka78 nebo Lodi Tajemství, na festivalech po celé ČR i mimo ní. 

recenze
my kuci
bottom of page