top of page

MAMI, TATI, KLUCI ŘÍKALI...

My kluci, co spolu chodíme, Praha

Interaktivní pohádka založená na dětské fantazii a šibalství. Malí diváci a divačky se dostávají do role režisérů a režisérek a kluci rozehrávají příběh podle jejich pokynů.

DK Poklad – amfiteátr
sobota 27. 5.
15.00
Mami, tati.png

Kdo se moc ptá, moc se dozví. A to přesně chceme.

 

Dětských otázek, na které se rodiče zdráhají odpovědět, se My kluci nezalekneme. Čtveřice improvizátorů a dvojice hudebníků společně rozehrají příběh stavěný kostičku po kostičce a zimprovizovaný až k osvobozující katarzi a poznání pro děti i jejich rodiče.

 

Interaktivní pohádka založená na dětské fantazii a šibalství, kdy se malí diváci a divačky dostávají do role režisérů a režisérek. Mohou si stvořit vlastního hrdinu i strašlivé stvůry, jejichž osud mají ve svých rukách – má se Honza utkat s šavlozubým drakem, s šilhavým lvem nebo najít pravou skořicovou princeznu? V každém případě můžou hercům pořádně zatopit.

režie a dramaturgie My kluci, co spolu chodíme

hrají Andrej Lyga, Šimon Pliska a Václav Wortner

lightdesign Jonatan Vnouček

hudba Tomáš Kůgel a Michal von Klaun    

 

premiéra 27. května 2023 v amfi Domu kultury Poklad

40 minut

VSTUPNÉ

150 Kč základní
100 Kč zlevněné

PŘEDSTAVENÍ

pro děti od 6 let a jejich rodiče

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

MY KLUCI, CO SPOLU CHODÍME

Citlivá témata, něžným testosteronem pulzující žíla chlupaté ruky / Svědomitě nepřipravené / Drze kreativní / Výsměch pantomimy / Nedostudovaní klauni / Urputní žongléři / Dramatičtí koumáci a upocení kumštýři / My kluci.

Skupina improvizovaného divadla tvořená absolventy HAMU a DAMU se dala dohromady již během studií na seminářích improvizace pod vedením Martina Zbrožka. Jádro skupiny tvoří čtveřice performerů (Lukas Blaha, Andrej Lyga, Šimon Pliska a Václav Wortner), kteří se posléze spojili s jejich dvorním osvětlovačem Jonatánem Vnoučkem a korunními muzikanty Tomášem Kůglem a Michalem Von Klaun. Spolu ve svých free-formových improvizacích kombinují fyzické divadlo, tanec, hrdelní zpěv a absurdní humor. My kluci spolu pravidelně chodí na pražské scéně Jatka78 nebo Lodi Tajemství, na festivalech po celé ČR i mimo ní. 

my kluci
bottom of page