top of page

FIFTY

autor Petr Zelenka
režie Petr Zelenka
Dejvické divadlo, Praha

Jak můžou prezidentské volby zhatit vysněnou švédskou trojku? Také o tom je nová inscenace Petra Zelenky s Ivanem Trojanem v hlavní roli, která vynesla Dejvickému divadlu dohromady tři Ceny divadelní kritiky 2022.

Divadlo Antonína Dvořáka
neděle 28. 5.
18.30
Fifty.png

Nerealizované trojky, zrušené grupáče

 

Každý ví, jak dopadlo druhé kolo prezidentské volby v Čechách v lednu 2018. V téhle hře se dozvíte, jaký masakr napáchal výsledek voleb v životě Davida Prebingera, architekta na volné noze, neúspěšného organizátora švédských trojek, čerstvě rozvedeného neúnavného glosátora doby a smolaře s dobrým srdcem.

 

Proč jsem se pustil do takového textu?

Moje poslední tři divadelní texty se inspirovaly reálnými historickými osobnostmi.

Fifty je inspirováno mými kamarády a známými, a to až do té míry, že bych některým z nich měl poděkovat. Třeba Editě Levé. V příběhu se pouštím na poměrně neprobádanou půdu „švédských trojek“ a velice jsem ocenil, že některé situace jsem nemusel prožít na vlastní kůži. Zároveň mě to pochopitelně velice mrzí.

Petr Zelenka

 

Ceny divadelní kritiky 2022 za Poprvé uvedenou českou hru, Mužský herecký výkon (Ivan Trojan), Divadlo roku a k tomu nominace na Inscenaci roku

režie Petr Zelenka

dramaturgie Olga Šubrtová

scéna Nikola Tempír

kostýmy Katarína Hollá

foto Hynek Glos

 

hrají Ivan Trojan, Václav Neužil, Martin Myšička, Tomáš Jeřábek, Veronika Khek Kubařová, Elizaveta Maximová, Denisa Barešová, Klára Melíšková a Eva Suková ml.

 

premiéra 3. prosince 2022 v Dejvickém divadle

2 hodiny a 50 minut včetně přestávky

VSTUPNÉ

690 Kč I. zóna
640 Kč II. zóna

590 Kč III. zóna

540 Kč IV. zóna

PO PŘEDSTAVENÍ

proběhne debata s herci a tvůrci

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

bottom of page