top of page

DOBŠINSKÝ *AKO SOM SA STAL*

autor Pavol Dobšinský a kol.
režie Jan Lepšík a Ela Lehotská
Volné sdružení umělců Zlaté schody, Bratislava

Divadelní stolní hra pro čtyři herce a 16 diváků.

Fiducia – FGF
úterý 30. 5. v 18.30
středa 31. 5. v 16.00
Dobšinský.png

Divadelní stolní hra pro čtyři herce a 16 diváků. Intimní site-specific projekt je volně inspirovaný životem a dílem Pavla Dobšinského. Ponořte se společně s námi do světa pohádek a fantazie a okuste, jak málo mnohdy stačí k velkému divadelnímu zážitku.

režie Jan Lepšík, Ela Lehotská

dramaturgie a hudba Tereza Hladká

výtvarný koncept a realizace Katarína Caková (Katanari)

 

hrají Ela Lehotská, Jan Lepšík, Tereza Hladká a Katarína Caková

foto Katarína Caková (Katanari) 

 

premiéra 12. června 2021 

1 hodina a 30 minut

VSTUPNÉ

290 Kč základní
250 Kč zlevněné

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

RECENZE

„Ťažiskom režijno-dramaturgickej interpretácie bolo poukázať na silu odkazu Pavla Dobšinského, jeho života a tvorby. Realizátori si z množstva rozprávok vybrali tú o Škrupinovom zámku, no nevychádzali iba z nej. Doplnili ju o motívy zo Slncového koňa a ďalších. Režisér s dramaturgičkou vytvorili na princípe voľného scenára sled epizód a krátkymi vizuálnymi inštaláciami umne suplovali rozličné hovorené časti rozprávok i biografie Dobšinského. (…) Divadelný projekt poukazuje na čarovnú všehochuť Dobšinského tvorby, zároveň aj na zmysel rozprávok. Realizátori priniesli aj témy nádeje, ľudskosti a snovosti v dobe ‚postkovidovo' nestálej a spoločensky zložitej.“

                                                                         Dominika Horváthová, mloki.sk

JAN LEPŠÍK

Jan Lepšík absolvoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na pražsé DAMU. Působil v řadě českých divadel, mezi jinými v Činoherním studiu Ústí nad Labem či v brněnském HaDivadle. 

ELA LEHOTSKÁ

Ela Lehotská je absolventkou DAMU. JAko herečka působila zejména v českých divadlech a účinkovala v řadě filmů. Momentálně žije v Bratislavě a věnuje se pořádání hereckých a divadelních kurzů pro dospělé.

recenze
lepsik
lehotská
bottom of page