top of page

MEDVĚD S MOTOROVOU PILOU

autor Rosa Liksom
režie Jan Mikulášek
Divadlo Na zábradlí, Praha

Autorská koláž z povídek finské prozaičky zachycuje komický, absurdní svět, v němž nikdo netušíme, co přinese další den, a kde nám nezbývá nic jiného, než se nemilosrdným hříčkám osudu smát. Nechybí ani živá kapela a pořádná zásoba černého humoru a bizarností.

Divadlo Pera Bezruče
Středa 31. 5.
18:30
Medvěd.png

Tak moc miluju celej život, až se mi vobčas zdá, že se zadusim.

 

Inscenace vychází z povídek finské prozaičky a dramatičky Rosy Liksom, pro které je příznačný černý humor a astronomický nadhled nad zamotanými osudy hlavních postav. Policista, který bez dvou promile v krvi sotva zvládne dorazit na místo činu; vyhořelý kněz, kterému se už přejídají naše malicherné všední hříchy; nejtlustší žena Finska, která je hrdá na každý gram svého tuku… Tito a mnozí další outsideři, jimž zpravidla nikdo nenaslouchá a kteří zůstávají skryti ve stínu, ve špinavých bočních uličkách velkoměsta nebo na odlehlém, opuštěném venkově, se dostávají ke slovu v krátkých, tragikomických povídkách. Autorská koláž s výraznou hudební složkou zastoupenou živou kapelou složenou z herců a zaměstnanců Divadla Na zábradlí zachycuje komický, absurdní svět, v němž nikdo netušíme, co přinese další den, a kde nám nezbývá nic jiného, než se nemilosrdným hříčkám osudu smát.

překlad Vladimír Piskoř

režie Jan Mikulášek

dramatizace Jan Mikulášek a Boris Jedinák

dramaturgie Boris Jedinák

výprava Marek Cpin

hudba Vojtěch Vondráček

foto KIVA

 

hrají Jiří Vyorálek, Vojtěch Vondráček, Michal Bednář, Magdaléna Sidonová, Dita Kaplanová, Johana Matoušková, Kateřina Císařová, Lucie Flemrová, Tomáš Pospíšil a Tereza Klimovičová

 

premiéra 4. listopadu 2022 v Divadle Na zábradlí

1 hodina a 35 minut

VSTUPNÉ

490 Kč základní
390 Kč zlevněné

PO PŘEDSTAVENÍ

následuje koncert herců a zaměstnanců Divadla Na zábradlí

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

bottom of page