top of page

SÁDLO

autor Ridina Ahmedová
Hlasohled, Praha

„Je moje sádlo opravdu moje, anebo je tak trochu sádlem všech, kdo mé tělo komentují
a rozdávají nevyžádané rady?“ Představení pro jednu ženu a okolí s názorem.

Divadlo Petra Bezruče –⁠ Márnice
Sobota 28. 5.
16:00
sádlo.png

„Je moje sádlo opravdu moje, anebo je tak trochu sádlem všech, kdo mé tělo komentují a rozdávají nevyžádané rady? Jak se hodnocení na sebe sama proměňuje v závislosti na tom, jak mě zrovna hodnotí okolí? Jak si prošlapat cestu k vlastnímu tělu, když nenaplňuje očekávání druhých?“

Představení Sádlo předcházelo a zároveň navazuje na úspěšný podcast Ridiny Ahmedové, kterým autorka hledá odpovědi na otázku jak si prošlapávat cestu k vlastnímu tělu, když nenaplňuje očekávání druhých.

koncepce, hudba, účinkuje Ridina Ahmedová

spolupráce na koncepci, režijní a pohybová spolupráce Alena Dittrichová

dramaturgická spolupráce Miřenka Čechová, Alice Koubová, Daniela Voráčková

scénografie Jan Tomšů, Vendula Tomšů

light design Jiří Šmirk

zvuková spolupráce Jaroslav Pokorný, Petr Tichý

45 minut

VSTUPNÉ

290 Kč základní
250 Kč zlevněná

AKCE

Jdete na Sádlo? Měli byste vidět i Baletky! Kupte si výhodnou vstupenku na obě navazující představení za 500 Kč / 400 Kč.

PO PŘEDSTAVENÍ

následuje inscenace Baletky, po které proběhne společná debata obou tvůrčích týmů 

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

RIDINA AHMEDOVÁ

Ridina Ahmed  je zpěvačka či hlasová umělkyně, hudebnice a performerka žijící a působící v Česku. Od účinkování v jazzových klubech přešla ke svobodnému působení s hlasem, podílela se na hudební složce k několika filmům a divadelním představením, v roce 2016 získala nominaci na hudební cenu Anděl. Podílela se na tvorbě hudby řady divadelních představení a několika filmů, z poslední doby mj  mezinárodní taneční projekt Eymen – Uhel pohledu (v produkci festivalu Tanec Praha).

V roce 2021 byl na stanici ČRo Radio Wave vysílán její autorský podcast Sádlo, zabývající se tlakem na ženský vzhled. Podcast vyvolal společenskou debatu a stal se jedním z nejposlouchanějších pořadů v historii stanice.V návaznosti na podcast vznikla také platforma Moje tělo je moje, upozorňující na problém bodyshamingu.

 

Vede hlasové dílny, založila centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled a také vytvořila projekt Zpěvomat, který přináší živý zpěv do veřejných prostor ve městech.

ROZHOVORY

Chtěla byste být hubenější?

Samozřejmě, je to pro mě celoživotní téma. Kdo by nechtěl být hezčí, zdravější? Opravdu jsem se dlouho snažila vyhovět jakémusi ideálu. Věřila jsem, že za to získám benefity, jakými jsou láska, přijetí či sympatie. Člověk přirozeně nechce být exkomunikován, vyloučen, poznačen stigmatem.

                                                                                                       

                                                                                                         Deník N

bottom of page