top of page

RICHARD III.

autor William Shakespeare
režie SKUTR
Dejvické divadlo, Praha

Objevte Shakespearova netvora tělem i duší v podání neotřelé kombinace známých tváří Dejvického divadla a režijního dua SKUTR.

Dům kultury města Ostravy
Sobota 28. 5.
19:00
Návrh bez názvu.png

„Proč Richard III.? Spolupracujeme se souborem poprvé, a tak jsme hledali nějaký pevný text, který bude obrazivý a zároveň nenuceně aktuální. A také v souboru byl hlad po pravidelném textu. Shakespeare to vše splňuje, a ještě ke všemu je Richard III. skvělá hra plná černého humoru. Doufáme, že ho během zkoušení udržíme.“        

                                                                                                         SKUTR


Do titulní role vévody z Glostru vybrali Lukáše Příkazkého. „Shodli jsme se od začátku, že nechceme jít cestou kulhajícího hrbatého ošklivce. Spíše mu pokulhává morálka, má dost ohnutý charakter a hodně ošklivou duši. Mistr přetvářky. Nevyzpytatelný. Chladnokrevný vrah,“ popisuje sám Příkazký, jaký bude Richard III. v jeho podání.            

                                                                                                          TOMÁŠ ŠTÁSKA, idnes.cz 

režie SKUTR

překlad Martin Hilský 

scéna Martin Chocholoušek

kostýmy Simona Rybáková

hudba Petr Kaláb

hrají Lukáš Příkazký, Ondřej Malý, Václav Neužil, Vladimír Polívka, Tomáš Havlínek, Simona Babčáková, Lenka Krobotová, Martha Issová, Denisa Barešová, Tomáš Jeřábek, Pavel Šimčík

premiéra 31. března 2022 v Dejvickém divadle

2 hodiny a 30 minut včetně přestávky

VSTUPNÉ

590 Kč 1. zóna

490 Kč 2. zóna

450 Kč 3. zóna

400 Kč 4. zóna

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

DEJVICKÉ DIVADLO 

Dejvické divadlo si vybudovalo pověst jednoho z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších českých divadel. Téměř trvale vyprodané divadlo nabízí inscenace různých žánrů, které však mají společného jmenovatele: dobré divadlo se zřetelným názorem a s důrazem na herecké osobnosti. 

 

Výraznou součást dramaturgie Dejvického divadla tvoří současná dramatika, jak zahraniční, tak domácí. Divadlo iniciuje vznik původních textů českých a slovenských autorů (např. Petr Zelenka: Příběhy obyčejného šílenství nebo Dabing Street; Miroslav Krobot: Sirup, Brian, Viliam Klimáček: Dračí doupě a další) a klade důraz také na autorskou spolupráci s umělci názorově i generačně spřízněnými (Jiří Havelka: Černá díra, Petra Tejnorová: Modrovous/suovordoM, David Doubt: Zásek a další). Zároveň však v repertoáru DD mají své pevné místo adaptace děl světové literární tvorby (Oblomov podle I. A. Gončarova, Bratři Karamazovi nebo Idiot podle F. M. Dostojevského, Love Story podle I. B. Singera a další) a klasické hry (Shakespearův Hamlet a Večer tříkrálový, Gogolův Revizor, Čechovovy Tři sestry, Racek a další). Během své existence se Dejvické divadlo stalo pětkrát divadlem roku, řadu významných ocenění získaly nejen inscenace, ale i jednotliví umělci. Každoročně se jméno Dejvického divadla objevuje v nominacích na nejprestižnější divadelní ceny.

SKUTR

SKUTR je režijní duo, které tvoří Martin Kukučka (1979) a Lukáš Trpišovský (1979), kteří se potkali na studiích na pražském DAMU. Inscenace SKUTRu se představily na mnoha prestižních festivalech v Evropě a Asii. Např. na festivalu Fringe ve skotském Edinburghu absolvovala jejich inscenace Plačky 22 repríz a byla nominována na Total Theatre Award.

Od sezóny 2022/23 povedou činohru Národního divadla Praha.

RECENZE

bottom of page