MARK KRISTIÁN HOCHMAN TVÁŘÍ SEDMNÁCTÉHO ROČNÍKU
- Lucie Sembolová
- 18. 3.
- Minut čtení: 1
Aktualizováno: 20. 3.
Obdivovatel Oldřicha Nového. Laureát Ceny divadelní kritiky 2024 v kategorii herec roku. Budoucí lokální hvězda. Stavitel dětských hřišť. Tomáš Klus z Loun. Rebel s příčinou. Breakdancer. Talent roku i vítěz Ceny Divadelních novin za Mužský herecký výkon sezony bez ohledu na žánr.
Tím vším byla a je letošní festivalová záštita Mark Kristián Hochman. Čím bude v květnu v Ostravě se přijďte přesvědčit na vlastní oči.

Na festivalovém programu se Kristián objeví rovnou dvakrát. Nejprve hned první večer nastartuje Továrnu na sny jeho one man show, humorná inscenace z dob klimatického rozvratu, Budoucí lokální hvězda Hochman hraje bývalou globální hvězdu Thunberg, která nenechá žádného diváka chladným a žádnou divačku chladnou – a to hlavně proto, že je to celé o globálním oteplování. Před ostravské publikum se pak vrátí v cenami ověnčené inscenaci VOJCEK_jednorozměrný člověk se souborem Lachende Bestien, která rozhodně nenastavuje společnosti zrcadlo. Právě za roli šikanovaného a k smrti upracovaného (nebo utancovaného?) Vojcka získal letos Cenu divadelní kritiky.
V obou případech se můžete těšit na intenzivní divadelní zážitek s dýmem z kouřostroje, hudbou Britney Spears, flitry a hyperaktivním Kristiánem.
A co festivalové téma? Možná vám při jeho hádání napoví vizuál?
Život v bublině.