top of page

OŠKLIVEC

autor Marius von Mayenburg
režie Braňo Holiček
Činoherní klub, Praha

Co se stane, když zjistíte, že vám nikdo nikdy neřekl, že jste oškliví? Je možné zachovat si svou vlastní tvář, když si necháte změnit obličej? Satirická komedie ostrá jako skalpel o zběsilosti společnosti, která vyznává mládí, krásu, vědu a pokrok.

Divadlo Petra Bezruče
Středa 25. 5.
16:00
ošklivec 490x740.png

Lette je vedoucí oddělení pro vývoj. Právě vyvinul silnoproudý modulární konektor, který je naprostou senzací. Dozví se ale, že na mezinárodní kongres pojede patent prezentovat jeho kolega. Nikdo však není příliš ochotný vysvětlit mu proč – ani jeho vlastní žena.

 

Satirická komedie ostrá jako skalpel o zběsilosti společnosti, která vyznává mládí, krásu, vědu, pokrok a nepřetržitý růst, ale neuvědomuje si, že usilování o ně může vést ke ztrátě jedinečnosti, a nakonec i identity.

 

Marius von Mayenburg, německý dramatik, překladatel, dramaturg a režisér je autorem celé řady úspěšných her s výraznými tématy např. Kámen, Mučedník, Mars, Živý obraz. Často a opakovaně se jeho texty objevují také na českých jevištích. Ošklivce, komedii s výjimečným spádem napsal v roce 2007.

 

Braňo Holiček je divadelní, filmový a televizní herec a režisér. Studoval herectví na Pražské konzervatoři a režii na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Jako režisér se zabývá především autorskou tvorbou; ve většině případů je společně s inscenační koncepcí zároveň autorem textu.

režie Braňo Holiček

překlad Kateřina Bohadlová

dramaturgie Martkéta Kočí Machačíková

kostýmy Lenka Odvárková

scéna Nikola Tempír

hrají Vojtěch KotekVáclav ŠandaMarta DancingerováMartin Finger

premiéra 21. září 2021 v Činoherní klubu, Praha

1 hodina a 35 minut bez přestávky

VSTUPNÉ

490 Kč základní
390 Kč zlevněné

PO PŘEDSTAVENÍ

následuje debata s tvůrci a herci

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

ČINOHERNÍ KLUB

Činoherní klub v Praze dlouhodobě patří mezi nejvýraznější scény české metropole. Činoherní klub se na našem festivalu objevuje pravidelně, diváci si mohou pamatovat například inscenaci Kukura, nebo slavnostní zahájení loňského ročníku komedií K.Š.E.F.T. 

BRAŇO HOLIČEK

Braňo Holiček je významný dabér, filmový a divadelní herec a režisér původem ze Slovenska. Jelikož měl herecký a pěvecký talent, studoval na Základní umělecké alternativní škole v Košicích. Tam také účinkoval v dětských hrách a muzikálech. Zúčastnil se různých pěveckých soutěží. Poté vystudoval Pražskou konzervatoř a následně DAMU, obor režie alternativního divadla. Již při studiích na DAMU se začal profesionálně věnovat divadelní režii, v současné době působí jako kmenový režisér divadla Ypsilon, ale působí i v pražské Meet Factory, v Divadle v Dlouhé a dalších.

RECENZE

bottom of page