top of page

(MEMENTO) MOR

Promítání

Divadelně-filmový kompilát o podivné době. Pandemický příspěvek k divadlu bez diváků v režii Jakuba Čermáka se umístil mezi nejlepšími divadelními zážitky z karantény v Cenách divadelní kritiky 2020.

DK Poklad – kinosál
pátek 26. 5.
17.00

Mor jako metafora, pandemie jako příležitost zkoumat charaktery, individuality i společnost jako takovou…

 

Jednoho dne najde lékař před svou ordinací mrtvou krysu. Na zdánlivě banální událost vzápětí zapomene, ale v následujících dnech začnou krysy houfně vylézat ze svých děr a kanálů a v agonii umírají na chodníku. Brzy se příznaky podivné epidemie objeví i u lidí a obětí přibývá geometrickou řadou… Příběh je především kronikou města, jež je zasaženo morem a uzavřeno do neprodyšné karantény. Krom jednotlivých hrdinů sledujeme i celou společnost, která se vyrovnává s izolací.

 

Morové rány doprovázely (nejen) evropské dějiny po staletí, staly se také tématem řady uměleckých děl – výtvarných, literárních i dramatických. (memento) MOR je navázáním na tuto silnou tradici, inspirované mj. románem Alberta Camuse. Hledáním odpovědí na otázky týkající se současnosti.

 

On-line inscenace (memento) MOR je snahou o vytvoření komplexního uměleckého díla v/ pro období lockdownu. Jedná se o divadelní inscenaci, která nepočítá s živými diváky. Jedná se o film, který pracuje s divadelní poetikou. Jedná se o výpověď, která hovoří o současnosti nejen svým tématem, ale i formou. 

režie Jakub Čermák

hrají Daniel Bambas, Daniel Krejčík, Sandra Nováková, Pavel Neškudla, Dana Černá, Jiří Racek, Zoja Oubramová, Jiří Ratajík, Barbora Šupová, Richard Němec, Petra Mošovská, Tomáš Čapek a Michal Kováč

 

premiéra 21. prosince 2020 online

1 hodina a 15 minut

VSTUPNÉ

100 Kč

DÉLKA FILMU

bottom of page