top of page

27

autoři Luděk Horký, Natálie Preslová, Helena Koblischková
režie Petr Hašek
Geisslers Hofcomoedianten, Praha

Morbidní kabaret národního hrdinství, ve kterém konferenciér Jan Mydlář moderuje nejveselejší tanec smrti v Evropě. Pro pouhých 27 diváků!

Dům kultury města Ostravy
Pátek 27. 5.
20:27
cdn8.jpeg

Raně barokní katovna české politiky. Morbidní kabaret národního hrdinství, ve kterém konferenciér Jan Mydlář dává prostor k 27+1 originálním číslům. Od kupletu k madrigalu a od žonglování po drama, to vše s vírou pevnou jako mariánský sloup a z lásky věrné až za hrob. Nejveselejší tanec smrti v Evropě od Geisslers Hofcomoedianten.

 

Představení není určeno pro diváky trpící úzkostí z uzavřeného prostoru. Po začátku není možné hrací prostor opustit. V představení se používá strobo efekt.

 

Inscenace vznikla v koprodukci s NdB v rámci festivalu Divadelní svět Brno.

režie Petr Hašek

dramaturgie Helena Koblischková

scénář Luděk Horký, Natálie Preslová, Helena Koblischková 

scénografie Ján Tereba

hudba David Hlaváč

choreografie Martin Talaga

hrají Aleš Pospíšil, Martin Bohadlo, Petr Šmíd, Vojtěch Bartoš, Šimon Dohnálek, Lucie Valenová, Martin Holzknecht

premiéra 31. října 2021 ve Vile Štvanice v Praze

1 hodina a 40 minut bez přestávky

VSTUPNÉ

290 Kč základní

250 Kč zvýhodněný

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ

GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN

Grandiózní, Energické, Inteligentní, Smyslně Svůdné, Laskavé, Empatické, Rytmické, Strhující, Hravé, Okázalé, Fantastické – a především komediální je divadelní uskupení Geisslers Hofcomedianten, které ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. Inspirují se barokem, k němu ale přistupují s autorskou svobodou, mísí původní s novým, vzletné s přízemním, činohru, zpěvohru, loutkohru i tanec. Pravidelně svá díla uvádí ve Vile Štvanice.

PETR HAŠEK

Petr Hašek je absolventem režie na KALD DAMU, uměleckým vedoucím, režisérem a spoluzakladatelem souboru Geisslers Hofcomoedianten a jejich nezaměnitelného nového barokně-divadelního stylu. Mimo svoji režijní činnost (např. Divadlo LETÍ, Divadlo Minor, Palác Akropolis, hradecké Divadlo Drak, aj.) působí i jako lektor hereckých kurzů v Čechách i zahraničí. V roce 2013 se stal kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích a od ledna 2014 je jeho uměleckým šéfem. Podílel se na více než 55 projektech, mj. na rodinném muzikálu Kronikáři (Jihočeské divadlo), Ztracený svět (Otáčivé hlediště Český Krumlov) či návštěvníkům Dream Factory známém titulu 8 GB tvrdýho porna (Divadlo LETÍ).

RECENZE

bottom of page