top of page

SANTINI

autor Lucie Trmíková
režie Jan Nebeský
Divadelní spolek JEDL, Praha

Alegorie na téma hledání dokonalosti inspirovaná životem a stavbami významného českého barokního architekta. V hlavních rolích Miloslav König a Lucie Trmíková.

Kostel sv. Václava
Úterý 24. 5.
17:00
Návrh bez názvu.png

DIVADELNÍ SPOLEK JEDL

Současná tvorba umělců JEDLu vychází z dlouhodobé spolupráce Jana Nebeského, Lucie Trmíkové a Davida Prachaře a profiluje se jako autorské, alternativní a nezávislé divadlo. Určující je pro něj spolupráce tvůrců a performerů z různých oblastí umění (divadlo, tanec, hudba, výtvarné umění). Výsledné scénické tvary tak v sobě spojují prvky různých žánrů a vytvářejí zcela originální a osobitý kontext v rámci současného českého divadla.

JEDL v současnosti sklízí jednu cenu za druhou, jejich posledním úspěchem je titul Divadlo roku v rámci Cen divadelní kritiky 2021. 

JAN NEBESKÝ

Jan Nebeský je jedním z osobnostních pilířů uměleckého uskupení JEDL, pro které vytvořil již 13 režií. Mimo to působí či působil v divadlech jako je Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Na zábradlí nebo Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Je držitelem Ceny Alfréda Radoka a s jeho nezaměnitelným režijním rukopisem měli diváci festivalu Dream Factory možnost se setkat již několikrát. Naposledy v Ostravě uvedl spolek JEDL inscenaci Manželská historie v rámci posledního ročníku Dream Factory 2021.

RECENZE

Divdelní spolek JEDL
Jan Nebeský
Receze Santini
bottom of page