μSPUTNIK (PŘEDSTAVENÍ PRO JEDNOHO DIVÁKA) / Dominik Migač

MIR.theatre

koncept, scénář Dominik Migač | režie, hudba Dominik Migač, Tereza Černá | výprava Tereza Černá

účinkují Dominik Migač a Tereza Černá

premiéra: 1. února 2016

délka představení: 12 min.

cena: ve spolupráci s Nadací ČEZ vstup volný s platnou rezervací

Hrajeme od 14 do 18 hodin se začátky v 15 minutových intervalech (14:00, 14:15, 14:30 atd.) - rezervace vstupenek na konkrétní čas pouze přes pokladnu telefonicky na čísle 596 618 363 nebo prostřednictvím e-mailu vstupenky@bezruci.cz.

Autorská inscenace o dobrodružství, které ve vesmíru zažívá Sputnik, první umělá družice planety Země. Divadelní scéna pro jednoho diváka a dva herce. Divák pozoruje představení průzorem 4‚4 ×7 cm, ve kterém se na principu filmového střihu střídají jednotlivé kazety s různými scénami. Technologie představení je postavena na principu papírových mechanických automat a pop-up knížek.

Nechal jsem se odnést na oběžnou dráhu, do vesmíru a do apokalypsy studené války a bylo mi Sputniku, toho chudáka osamoceně putujícího vesmírem, celou dobu líto. Výborná zvuková složka, Sputničí pípání připomínající smutné ptáče, které poprvé vylétlo z hnízda, vyprávělo o velikosti vesmíru a naší bezvýznamnosti v něm. Sputnik pípá a pípá a potkává různé „veledůležité“ historické události kosmonautiky – cestuje kolem Lajky, Armstrongova dobytí Měsíce, prolétne a pípá. Velké téma, čisté prostředky, přesnost a prťavost. Celý kus se totiž hraje v minikukátku o rozměrech 4x7 cm a pidiloutečky jsou ještě daleko menší. Minimálně tím inscenace μSputnik rozněžní každého diváka.“ Jarek Jurečka, Loutkář.cz, 7. 7. 2016

Představení je v r. 2017 součástí projektu Nové sítě.

replik breitling replik rolex