OTHELLO IS BLACK

Divadlo koňa a motora (Praha)

režie Šimon Spišák, Michal Hába

hrají Adriana Máčiková - KubištováMarie Švestková, Michal Hába,Šimon Spišák

délka představení: 45 minut


Aktuální podobenství o síle demagogie! Stačí jen málo a ztratíš vlastní názor jenom proto, že ten cizí je většinový. A krev poteče proudem. Inscenace věnovaná problematice rasové a občanské nesnášenlivosti vychází z nadčasového příběhu žárlivého mouřenína Othella.


Přiznaná hra s poetikou insitního kabaretu hypnotizovala kolemjdoucí a zejména partičku spontánně reagujících punkáčů. Záměrná likvidace divadelních konvencí nejen ve vztahu inscenátorů k autorovi, ale také herců k publiku je hlavní herní atrakcí někdejších spolužáků z DAMU, kteří jako jeviště i zákulisí využívají vlastní auto. Svébytné hříčky pracují s principy lidové atrakce a posouváním významu použitých slov v monolozíchi dialozích. Nejvtipnější zůstává zjištění, že rasisti jsou nesmrtelní. Martin Macháček, Divadelní noviny, 5. 9. 2015

Divadlo koňa a motora vzniklo roku 2008 ze studentů KALD DAMU. Soustředí se na kočovné divadlo, s důrazem na bezprostřední komunikaci s diváky. Vedle pohádek (např. Žabáci) se zaměřuje hlavně na shakespearovskou dramatiku v razantních úpravách a výrazné stylizaci (2008: Amlet – příběh o princovi dánském, 2011: Macbeth, 2012: Othello is black, 2014: Romeo a Julie). Volně namotivy Vonnegutovy Grotesky vzniklPláč nočního kozodoje (2013). Celoročně hraje soubor v punkovější verzi pro motorové vozidlo, v létě pak případně putuje s maringotkou.

replik breitling replik rolex