top of page

BLÍŽÍME SE K ZÁVĚRU

Druhý červnový den, druhý den Student Factory a už druhý festivalový pátek pomalu ale jistě předznamenává blížící se závěr festivalu. Jak jsme předposlední den Dream Factory prožili?


V teplém červnovém podvečeru jsme se společně se studenty katedry činoherního divadla DAMU uzavřeli do Studia G, a z toho, co se tam začalo dít, jsme opravdu byli Perplex. Co je realita a co je jenom její zdání? Může to být ještě bizarnější? Takovéto otázky jsme si pokládali během 70-minutového představení inscenace textu německého dramatika a režiséra Maria von Mayenburga stále dokola a přitom se zvládali ještě bavit.


Večer převzala nesoutěžní zahraniční štafetu maďarská studentka nezávislé odnože budapešťské vysoké školy FreeSZFE Mikolt Tózsa se svým autorským představením God, home, kitchen. Autentická výpověd o postavení mladé ženy v současně velmi konzervativně smýšlejícím Maďarsku svou obrazivostí a výmluvností hravě překonala jazykovou bariéru a připravila nám skvělý večerní zážitek, jak to ostatně zdokumentoval Ondřej Durczak.bottom of page