top of page

ZDENĚK ADAMEC +
SEBEOBVIŇOVÁNÍ

autoři Peter Handke
režie Dušan D. Pařízek
Divadlo Na Zábradlí, Praha

Hra držitele Nobelovy ceny Petera Handkeho o mladém muži, který se 34 let po Janu Palachovi upálil na Václavském náměstí. Navzdory svobodě, demokracii a míru. Inscenace začíná scénickou skicou Sebeobviňování.

Církev bratrská,
Divadlo Petra Bezruče
Pátek 27. 5.
17:00
adamec .png

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ

Divadlo Na zábradlí je jedno z nejznámějších divadel v Praze. 

Bylo založeno roku 1958 Helenou Philippovou, Ivanem Vyskočilem, Jiřím Suchým a Vladimírem Vodičkou. Během jeho existence se zde vystřídalo mnoho i v zahraničí známých tvůrců, režisérů a herců (Václav Havel, Jan Grossman, Evald Schorm, Jiří Pokorný nebo Petr Lébl).

Od roku 2013 zde působí umělecké vedení ve složení Petr Štědroň (ředitel), Dora Viceníková (umělecký šéf), Jan Mikulášek (kmenový režisér), které určuje nové umělecké směřování divadla. V sezoně 2014/15 získalo divadlo ceny ve všech kategoriích Cen divadelní kritiky, včetně prestižního ocenění Divadlo roku.

 

Divadlo Na zábradlí je pravidelným hostem festivalu Dream Factory, naposledy zde uvedlo inscenaci Persony v režii Jana Mikuláška.

DUŠAN D. PAŘÍZEK

Dušan David Pařízek se narodil 10. srpna 1971 v Brně. Studoval divadelní vědu na Ludvig Maximilián univerzity v Mnichově a v Praze absolvoval v roce 1999 divadelní fakultu Akademie muzických umění. Zakládal Pražské komorní divadlo, které se zapsalo do povědomí diváků především svým působením v Divadle Komedie. Pařízek do České republiky přinesl díla současných středoevropských dramatiků jako například Thomase Bernharda, Wernera Schwaba, George Taboriho či Elfriede Jelinek. V současné době působí především v Rakousku. Na festivalu Dream Factory Ostrava byla v minulosti uvedena jeho oceňovaná inscenace Spílání publiku. 

RECENZE

Recenze Adamec
Dušan Pařízek
Divadlo na zábradlí
bottom of page