top of page

SÁDLO

autor Ridina Ahmedová
Hlasohled, Praha

„Je moje sádlo opravdu moje, anebo je tak trochu sádlem všech, kdo mé tělo komentují
a rozdávají nevyžádané rady?“ Představení pro jednu ženu a okolí s názorem.

Divadlo Petra Bezruče - Márnice
Sobota 28. 5.
16:00
sádlo.png

RIDINA AHMEDOVÁ

Ridina Ahmed  je zpěvačka či hlasová umělkyně, hudebnice a performerka žijící a působící v Česku. Od účinkování v jazzových klubech přešla ke svobodnému působení s hlasem, podílela se na hudební složce k několika filmům a divadelním představením, v roce 2016 získala nominaci na hudební cenu Anděl. Podílela se na tvorbě hudby řady divadelních představení a několika filmů, z poslední doby mj  mezinárodní taneční projekt Eymen – Uhel pohledu (v produkci festivalu Tanec Praha).

V roce 2021 byl na stanici ČRo Radio Wave vysílán její autorský podcast Sádlo, zabývající se tlakem na ženský vzhled. Podcast vyvolal společenskou debatu a stal se jedním z nejposlouchanějších pořadů v historii stanice.V návaznosti na podcast vznikla také platforma Moje tělo je moje, upozorňující na problém bodyshamingu.

 

Vede hlasové dílny, založila centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled a také vytvořila projekt Zpěvomat, který přináší živý zpěv do veřejných prostor ve městech.

ROZHOVORY

Chtěla byste být hubenější?

Samozřejmě, je to pro mě celoživotní téma. Kdo by nechtěl být hezčí, zdravější? Opravdu jsem se dlouho snažila vyhovět jakémusi ideálu. Věřila jsem, že za to získám benefity, jakými jsou láska, přijetí či sympatie. Člověk přirozeně nechce být exkomunikován, vyloučen, poznačen stigmatem.

                                                                                                       

                                                                                                         Deník N

Ridina
bottom of page