top of page

RICHARD III.

autor William Shakespeare
režie SKUTR
Dejvické divadlo, Praha

Objevte Shakespearova netvora tělem i duší v podání neotřelé kombinace známých tváří Dejvického divadla a režijního dua SKUTR.

Dům kultury města Ostravy
Sobota 28. 5.
19:00
Návrh bez názvu.png

DEJVICKÉ DIVADLO 

Dejvické divadlo si vybudovalo pověst jednoho z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších českých divadel. Téměř trvale vyprodané divadlo nabízí inscenace různých žánrů, které však mají společného jmenovatele: dobré divadlo se zřetelným názorem a s důrazem na herecké osobnosti. 

 

Výraznou součást dramaturgie Dejvického divadla tvoří současná dramatika, jak zahraniční, tak domácí. Divadlo iniciuje vznik původních textů českých a slovenských autorů (např. Petr Zelenka: Příběhy obyčejného šílenství nebo Dabing Street; Miroslav Krobot: Sirup, Brian, Viliam Klimáček: Dračí doupě a další) a klade důraz také na autorskou spolupráci s umělci názorově i generačně spřízněnými (Jiří Havelka: Černá díra, Petra Tejnorová: Modrovous/suovordoM, David Doubt: Zásek a další). Zároveň však v repertoáru DD mají své pevné místo adaptace děl světové literární tvorby (Oblomov podle I. A. Gončarova, Bratři Karamazovi nebo Idiot podle F. M. Dostojevského, Love Story podle I. B. Singera a další) a klasické hry (Shakespearův Hamlet a Večer tříkrálový, Gogolův Revizor, Čechovovy Tři sestry, Racek a další). Během své existence se Dejvické divadlo stalo pětkrát divadlem roku, řadu významných ocenění získaly nejen inscenace, ale i jednotliví umělci. Každoročně se jméno Dejvického divadla objevuje v nominacích na nejprestižnější divadelní ceny.

SKUTR

SKUTR je režijní duo, které tvoří Martin Kukučka (1979) a Lukáš Trpišovský (1979), kteří se potkali na studiích na pražském DAMU. Inscenace SKUTRu se představily na mnoha prestižních festivalech v Evropě a Asii. Např. na festivalu Fringe ve skotském Edinburghu absolvovala jejich inscenace Plačky 22 repríz a byla nominována na Total Theatre Award.

Od sezóny 2022/23 povedou činohru Národního divadla Praha.

RECENZE

Dejvické divadlo
SKUTR
recenze Richard
bottom of page