top of page

OŠKLIVEC

autor Marius von Mayenburg
režie Braňo Holiček
Činoherní klub, Praha

Co se stane, když zjistíte, že vám nikdo nikdy neřekl, že jste oškliví? Je možné zachovat si svou vlastní tvář, když si necháte změnit obličej? Satirická komedie ostrá jako skalpel o zběsilosti společnosti, která vyznává mládí, krásu, vědu a pokrok.

Divadlo Petra Bezruče
Středa 25. 5.
16:00
ošklivec 490x740.png

ČINOHERNÍ KLUB

Činoherní klub v Praze dlouhodobě patří mezi nejvýraznější scény české metropole. Činoherní klub se na našem festivalu objevuje pravidelně, diváci si mohou pamatovat například inscenaci Kukura, nebo slavnostní zahájení loňského ročníku komedií K.Š.E.F.T. 

BRAŇO HOLIČEK

Braňo Holiček je významný dabér, filmový a divadelní herec a režisér původem ze Slovenska. Jelikož měl herecký a pěvecký talent, studoval na Základní umělecké alternativní škole v Košicích. Tam také účinkoval v dětských hrách a muzikálech. Zúčastnil se různých pěveckých soutěží. Poté vystudoval Pražskou konzervatoř a následně DAMU, obor režie alternativního divadla. Již při studiích na DAMU se začal profesionálně věnovat divadelní režii, v současné době působí jako kmenový režisér divadla Ypsilon, ale působí i v pražské Meet Factory, v Divadle v Dlouhé a dalších.

RECENZE

Činoherní klub
Braňo Holiček
Recenze Ošklivec
bottom of page