DOM

autor Anna Saavedra na motivy F. G. Lorcy
režie Marián Amsler
Divadlo Andreje Bagara, Nitra

Současná adaptace klasického textu F. G. Lorcy vypráví o společnosti, v niž je jakákoliv odlišnost nejen odsuzována, ale potlačována. A ve které stále žijeme.

Divadlo Petra Bezruče
Čtvrtek 26. 5.
18:00
DFOV 2022 - Vstupné.png

DIVADLO ANDREJE BAGÁRA, NITRA, SK

DAB Nitra, neboli Divadlo Andreja Bagara Nitra otevřelo v roce 1949 a dodnes se řadí mezi přední slovenské scény. Tento fakt potvrzuje každoroční divadelní festival s pevnou tradicí, Divadelná Nitra, na kterém se každoročně setkávají divadelní soubory z celé Evropy. 

MARIÁN AMSLER

Marián Amsler je přední slovenský režisér, scénograf, autor. Vystudoval VŠMU a záhy po absolutoriu začal spolupracovat s domácími i českými scénami. Je spoluzakladatelem Divadla Letí a dlouhodobě se soustředí na současnou dramatiku a české premiéry. Od roku 2008 působil v HaDivadle, mezi lety 2010–2014 jako umělecký šéf. Zásadní pro jeho éru byly inscenace jako Jsem Kraftwerk, Porucha, Sežereš sám sebe (Platonov) či Vyhnání Gerty Schnirch (na Dream Factory v roce 2015). Úspěch byl podpořen mj. nominací na Cenu divadelní kritiky v kategorii Divadlo roku. Je několikanásobným držitelem slovenských cen Dosky. 

RECENZE