top of page

27

autoři Luděk Horký, Natálie Preslová, Helena Koblischková
režie Petr Hašek
Geisslers Hofcomoedianten, Praha

Morbidní kabaret národního hrdinství, ve kterém konferenciér Jan Mydlář moderuje nejveselejší tanec smrti v Evropě. Pro pouhých 27 diváků!

Dům kultury města Ostravy
Pátek 27. 5.
20:27
cdn8.jpeg

GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN

Grandiózní, Energické, Inteligentní, Smyslně Svůdné, Laskavé, Empatické, Rytmické, Strhující, Hravé, Okázalé, Fantastické – a především komediální je divadelní uskupení Geisslers Hofcomedianten, které ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. Inspirují se barokem, k němu ale přistupují s autorskou svobodou, mísí původní s novým, vzletné s přízemním, činohru, zpěvohru, loutkohru i tanec. Pravidelně svá díla uvádí ve Vile Štvanice.

PETR HAŠEK

Petr Hašek je absolventem režie na KALD DAMU, uměleckým vedoucím, režisérem a spoluzakladatelem souboru Geisslers Hofcomoedianten a jejich nezaměnitelného nového barokně-divadelního stylu. Mimo svoji režijní činnost (např. Divadlo LETÍ, Divadlo Minor, Palác Akropolis, hradecké Divadlo Drak, aj.) působí i jako lektor hereckých kurzů v Čechách i zahraničí. V roce 2013 se stal kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích a od ledna 2014 je jeho uměleckým šéfem. Podílel se na více než 55 projektech, mj. na rodinném muzikálu Kronikáři (Jihočeské divadlo), Ztracený svět (Otáčivé hlediště Český Krumlov) či návštěvníkům Dream Factory známém titulu 8 GB tvrdýho porna (Divadlo LETÍ).

RECENZE

Geisslers
Petr Hašek
Recenze 27
bottom of page