top of page

ČINOHERNÍ KLUB

Činoherní klub již od svého vzniku v roce 1965 patří mezi nejvýraznější pražské scény. V jeho uměleckém vedení od počátku stáli dramaturg Jaroslav Vostrý a režisér Ladislav Smoček, tehdejší základ hereckého souboru přišel s režisérem Janem Kačerem z Ostravy. Činoherní klub se pod jejich vedením rozvinul v herecké divadlo, založené na precizním výkladu her a ansámblové souhře. Tuto tradici drží Činoherní klub dodnes, od září 2020 pod uměleckým vedením Martina Fingera a od roku 2023 také s novým ředitelem Tomášem Suchankem.

MARTIN ČIČVÁK

Slovenský režisér a dramatik, který absolvoval studium režie na brněnské JAMU. V roce 2004 debutoval ve Slovenském národním divadle Arabskou nocí (2004), jejiž inscenace získala několik ocenění slovenské divadelní kritiky Dosky a nominace na Dosky mu na téže scéně přinesly i Schillerovo drama Úklady a láska, Büchnerova Leonce a Lena a oba díly Goethova Fausta. Pravidelně spolupracuje s bratislavským Divadlem Aréna a s pražským Činoherním klubem.

RECENZE

„Williamsovo rodinné drama stále může na jevišti obstát, i když se společnost v určitých rysech posunula. Režisérovi M. Čičvákovi se podařilo oprostit od inscenační tradice a našel s herci v situacích podstatu, vnitřní pravdivost a věrohodnost. (...) G. Míčová a M. Dadák negativním charakterům dodali lidštější a věrohodnější rozměr. V případě ústřední dvojice A. Fialové a J. Hájka se dá hovořit dokonce o objevnosti ve výkladu, v detailech se objevilo mnoho překvapení podporujících smysl.“

                                                                                          Pavel Širmer, i-divadlo.cz

„Čičvák Williamsovu hru režíruje zcela nenápadně, je si dobře vědom, že její síla plně spočívá v dialozích mezi všemi postavami. A aby takový druh divadla vynikl, je třeba mít k ruce silné herecké obsazení. (...) Do rolí ‚dvou naježených koček' obsadil Činoherní klub Annu Fialovou a Gabrielu Míčovou. A jelikož lze postavu Margaret považovat za hlavní, dostává zde Fialová obrovskou příležitost.“

                                                                                          Tomáš Šťástka, iDnes.cz

Činoherní klub
Recenze KOČKA
ČIČVÁK

KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE

autor Tennessee Williams
režie Martin Čičvák
Činoherní klub, Praha

Rodinná oslava, dusno a cosi stále visí ve vzduchu… Je bouřka v nedohlednu, anebo blíž, než bychom čekali? Klasika amerického dramatu s Annou Fialovou a Janem Hájkem coby ústřední dvojicí.

Divadlo loutek Ostrava
pondělí 29. 5.
18.30
Kočka.png
bottom of page