DRAMATURGICKÉ LINIE FESTIVALU

2.5.2017

Letošní ročník, který se nese ve znamení cen, žáru a humoru, představítři hlavní dramaturgické linie. Linie STÁTNICKÁ zahrnuje projekty politického aangažovaného divadla, kterým však nechybí ani humor, do této linie patří liberecká Atomová kočička dramatika a režiséra Tomáše Dianišky, nscenace Studia Hrdinů Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny, hravá inscenace Divadla LETÍ Olga (Horrory z Hrádečku). A aby nebylo legrace příliš – z pražského Divadla X10 přijede existencionální Obchod na korze.


Linie s názvem NEBESKÁ zahrnuje především dva Spalovače mrtvol – „domácího“ z Divadla Petra Bezruče v režii Jakuba Nvoty a pražského, z Národního divadla, který bude uveden na slavnostním zakončení festivalu, v režii Jana Mikuláška. Chystáme také projekci Herzova snímku s Rudolfem Hrušínským pod těžní věží na Hlubině, tentokrát o sobotní půlnoci! O smrti vážně i nevážně pojednává autorská inscenace Urna na prázdném jevišti Martina Čičváka z pražského Činoherního klubu. Ze zahraničních inscenací zde patří Pomník v režii českého režiséra Jiřího Havelky. A v neposlední řadě také Vzkříšení Dejvického divadla. Ivan Trojan, Martha Issová, Václav Neužil jsou jen tři jména hvězdně obsazené inscenace Michala Vajdičky.


Třetí linii jsme nazvali GENDEROVĚ KOREKTNÍ í a zahrnuje inscenace Nora. Další silnou hrdinkou je Antigona, kde v moderní inscenační úpravě Jana Friče exceluje Pavlína Štorková. Kar je hudební inscenace laškovně vyprávějící příběh Anny Kareniny, ale zároveň je pohřební hostinou, na které se sejdou smuteční hosté, tedy diváci, aby u panáka vodky zavzpomínali na tuto výjimečnou ženu. Jak je vidno, linie se nám krásně prolínají a hranice se stírají.

replik breitling replik rolex