Předprodej 9. ročníku Dream Factory Ostrava zahájen!

1.4.2017

Blíží se nám devátý ročník našeho festivalu Dream Factory Ostrava - největší přehlídky činoherního divadla na severní Moravě. Slavnostní zahájení proběhne 30.5. a program potrvá až do 4.6. 2017. Již podeváté se Ostrava na několik červnových dnů stane centrem české divadelní scény. Do města přijedou známé soubory z Česka, Slovenska i Polska. Diváci se mohou těšit například na brněnské divadla Husa na provázku a HaDivadlo, pražské Divadlo pod Palmovkou, Činoherní klub či dokonce na Národní divadlo Praha.

Letošní ročník zahájí inscenace Dejvického divadla s názvem Vzkříšení. Slavnostní zahájení proběhne v Domě kultury města Ostravy. Podtitul inscenace Vzkříšení zní Dramatizace povídek neznámého autora. Oním neznámým autorem má být jakýsi Daniel Doubt. Ve skutečnosti však jde o kolektivní pseudonym samotného Dejvického divadla a na textu se kromě režiséra Michala Vajdičky a dramaturgyně Evy Sukové podíleli přímo herci. Diváci v představení uvidí Marthu Issovou, Ivana Trojana, Václava Neužila, Hynka Čermáka a další členy i hosty dejvického souboru.

Kromě herců Dejvického divadla na festival přijedou také Veronika Žilková, Ivana Uhlířová, Stanislav Majer, Roman Zach, Vladimír Javorský, Ondřej Pavelka, Jiří Pecha a mnoho dalších osobností české divadelní scény. Festivalový program bude probíhat ve většině ostravských kamenných divadel či v industriálním areálu Provozu Hlubina a Dolní oblasti Vítkovice. Letos navíc přibude přímo v centru města nová scéna s názvem Palace, která bude situovaná v prostoru bávalého hotelu Palace.

replik breitling replik rolex